Dermatologija, estetinė medicina
Header image

Botulino toksino injekcijos

BOTULINO TOKSINO INJEKCIJOS - tai gydymo metodas, taikomas daugiau nei 85 šalyse visame pasaulyje. Jo saugumas ir efektyvumas ištirti ir patvirtinti klinikinių tyrimų metu su daugybe pacientų.

Botulino toksiną  Scott’as  1977 metais panaudojo žvairumo gydymui. Jau 1980 metais botulino toksinas buvo pritaikytas estetinėje medicinoje. Dabar botulino toksinas naudojamas daugiau nei 50 indikacijoms tokioms kaip raumenų hipertonusas, migrena, blefarospazmas, žveirumas, pirminė hiperhidrozė ir pan.

KAIP VEIKIA BOTULINO TOKSINAS?
Botulino toksinas grįžtamai blokuoja nervinio impulso perdavimą nuo nervinės galūnės iki raumens arba prakaito liaukos. Injekcijos vietoje blokuojamas raumens susitraukimas, raumuo atsipalaiduoja, todėl mimikos raukšlės išsilygina. Po injekcijos į pažastų sritį – blokuojamas prakaito išsiskyrimas.

KAIP ILGAI IŠLIEKA BOTULINO TOKSINO POVEIKIS?
❖ Suleidus, botulino toksino raumenis atpalaiduojantis ar prakaitavimą stabdantis poveikis pasireiškia jau po 24 – 72 val., rečiau – 2 sav. eigoje.
❖ Poveikis trunka apie 4-10 mėnesius, priklausomai nuo paciento amžiaus, mimikos raumenų aktyvumo, palaikomojo priešraukšlinio gydymo procedūrų.
❖ Esant nepakankamam medikamento poveikiui, pakartotinei procedūrai reikėtų atvykti ne anksčiau 2 sav., kad išvengti perdozavimo.

KO VENGTI PO BOTULINO INJEKCIJŲ?
Po procedūros, kol dar nėra ar nepakankamas medikamento veikimas, negalima:
❖ būti karštyje (nesikaitinti saunoje/pirtyje, soliariume/saulėje, karstame vandenyje ir pan.);
❖ nesuveikęs medikamentas suyra ir karščiuojant;
❖ sportuoti iki sukaitimo;
❖ nevartoti kelias dienas alkoholio;
❖ 6 valandas po injekcijų gulėti ant pilvo ir šono ir lankstytis;
❖ liestis prie injekuotos vietos.

GALIMI ŠALUTINIAI POVEIKIAI:
❖ Tuoj po procedūros, dūrių vietoje gali likti nežymus trumpalaikis paraudimas bei patinimas, kartais nedidelė kraujosrūva, tai normalūs reiškiniai po visų adatinių procedūrų.
❖ kiti pašaliniai poveikiai labai reti ir greitai praeina (pykinimas, karščiavimas, silpnumas, į gripą panašūs simptomai, galvos skausmas, injekcijų zonose patinimai).

KONTRAINDIKACIJOS:
❖ nėštumas, maitinimas krūtimi;
❖ esant neurologiniams raumenų silpnumo susirgimams;
❖ alerginės reakcijos  botulino toksino preparatams arba baltymams;
❖ esant odos uždegiminiam procesui numatomų injekcijų srityje.